Centrum Terapii Mały Książę

MYOBRACE

>Obecnie, u wielu dzieci obserwujemy STŁOCZENIE ZEBÓW i WADY

ZGRYZU z powodu nieprawidłowego rozwoju szczek. Objawy tych nieprawidłowosci pojawiaja sie juz nawet u 3 letnich dzieci. Do tej pory w Polsce zalecano w takich wypadkach czekac z rozpoczeciem leczenia do momentu az dziecko bedzie mogło nosic stały aparat ortodontyczny (czyli 12-14 lat).Obecnie wiadomo, ze takie podejscie nie rozwiazuje problemu na stałe, a po zdjeciu aparatu, zwłaszcza gdy dziecko nie bedzie nosiło retainera, czyli aparatu utrzymujacego zeby „na miejscu” po zakonczeniu leczenia, niemal na pewno stłoczenie zebów powróci.

SKĄD SIĘ BIERZE STŁOCZENIE ZĘBÓW I WADY ZGRYZU?

Jest to objaw i zarazem sygnał ostrzegawczy, ze szczeka i twarz dziecka nie rozwija sie prawidłowo! Głównymi winowajcami stłoczenia zebów sa dysfunkcje w obrebie jamy ustnej, takie jak oddychanie przez usta i nieprawidłowe połykanie, w połaczeniu z siłami wyzwalanymi przez jezyk, policzki i wargi. Aby zapobiec pojawieniu sie powazniejszych problemów w pózniejszym wieku, te dysfunkcje moga i powinny byc leczone tak szybko, jak to mozliwe. Wczesna interwencja pozwala tez uzyskac wyniki, których nie da sie osiagnac po tym, jak zakonczy sie wzrost twarzy i szczeki.

Dr Chris Farrel, australijski ortodonta wraz z Firma Myofunctional Research – MRC badał przyczyny i skutki tej dysfunkcji przez 25 lat i własnie na podstawie tych badan i doswiadczen powstała nowa metoda wczesnej interwencji ortodontycznej, która pozwala uzyskac wyniki, których nie da sie osiagnac po tym, jak zakonczy sie wzrost twarzy i szczeki. To nowatorskie podejscie do wczesnej ortodoncji pozwala na korekte nieprawidłowych nawyków u rosnacych dzieci oraz poprawia rozwój jamy ustnej i twarzy wykorzystujac supernowoczesne aparaty Myobrace® MRC wraz z równoległa praca z logopeda, stosujacym rózne metody wspomagajace cwiczenia w domu. System ten pozwala w wiekszosci przypadków uniknac stosowania aparatów stałych, leczenia z ekstrakcjami, a przede wszystkim umozliwia dzieciom rozwój zgodnie z ich potencjałem genetycznym.

ZALETY WCZESNEJ INTERWENCJI Z APARATAMI MYOBRACE

JAK PRZEBIEGA TERAPIA

Aparaty Myobrace® sa łatwe w uzyciu i powinny byc noszone przez 1 godzine kazdego dnia (podczas codziennej zwykłej aktywnosci) oraz przez cała noc. Rodzice wraz z dzieckiem odwiedzaja nas raz w miesiacu, przez okres 12 – 24 miesiecy. Na spotkaniach dzieci i rodzice kontroluja postepy oraz poznaja kolejne etapy pracy nad prawidłowym rozwojem dziecka. Czas leczenia zalezy przede wszystkim od współpracy pomiedzy dzieckiem, rodzicami i logopeda. Załozenia terapii zostaja przedstawione na spotkaniu z Rodzicami. System Myobrace® wpływa na poprawe wygladu całej twarzy, a zabawa i interaktywna terapia zacheca dzieci do tego, by same korygowały niewłasciwe nawyki.

POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄ